Digitálne MINI naslúchadlo do ucha ZDC-901D

Dostupnosť: Skladom v e-shope
Kód produktu: ZDC-901D
Výrobca: HearKing
Záruka: 2 roky

Vyberte stranu

99,90 €
Pre otázky, rady alebo objednávky po telefóne nás neváhajte kontaktovať. Tel.: +420 773 180 571

Pri nákupe od 100 EUR je doprava zadarmo

Bleskové odeslání

Slovenská pošta - Zmluvný balík
4 Eur (Odosielame 2x týždenne)
SPS - kuriérska služba
4,8 Eur (Odosielame 2x týždenne)
Zásielkovňa - osobný odber
3,9 Eur (Odosielame každý deň)
Pri nákupe nad 100 Eur je doprava zadarmo.

Ověřeno zákazníky Heuréka

Kvalitné naslúchadlo sprostredkuje osobám, ktoré sú postihnuté čiastočnou stratou sluchu, znovu kontakt so svetom, či už sa jedná o komunikáciu ďalšími osobami, vnímanie zvukov v okolí, možnosť vychutnať si hudbu, divadlo, televízne vysielanie alebo koncert. Zlepšenie sluchu sa výrazne podieľa aj na psychickom stave, zvýšenej chuti do práce aj na pasívnej bezpečnosti. Pre mnohých je teda naslúchacia pomôcka naozaj neoceniteľným pomocníkom. Ak sa rozhodneme zaobstarať naslúchadlo, môžeme sa poradiť s odborným lekárom aj s tými, kto už majú s podobnými prístrojmi svoje skúsenosti. Vždy sa dostaneme k tomu, že sa oplatí zvoliť naozaj spoľahlivý, dostatočne výkonný a pohodlný prístroj. Všetky tieto požiadavky spĺňa digitálne MINI naslúchadlo do ucha ZDC-901D, ponúka dokonca ešte mnoho ďalších výhod navyše.

 Prednosti ZDC-901D v skratke:

  • Miniatúrne malé rozmery a nízka hmotnosť
  • Dlhá výdrž medzi pracovnými cyklami
  • Zosilnenie až na tridsaťnásobok vstupného signálu
  • Jednoduché používanie aj nenáročná údržba
  • Zanedbateľné harmonické skreslenie
  • Veľký frekvenčný rozsah
  • Použitie výkonných zinkovo-vzduchových batérií A10

 

Popis prístroja

Naslúchadlo ZDC-901D na prvý pohľad zaujme svojimi rozmermi, ľahko ho vložíme do ucha a nepôsobí nijak rušivo vďaka telovej farbe aj vhodnému tvaru. Moderný dizajn je predovšetkým účelový, naslúchadlo skvele sedí v uchu a nijako nevadí. Zosilnenie zvuku možno nastaviť podľa potreby, výsledný zvuk je vierohodný a úplne prirodzený, bez rušivých vplyvov. Tento prístroj je vhodný najmä pre osoby postihnuté stredné alebo vysokou úrovňou straty sluchu. K prístroju sú priložené ešte tri ďalšie páry silikónových koncoviek, každý si teda vyberie tú zodpovedajúcu veľkosť podľa svojho zvukovodu. Je potrebné venovať pozornosť aj výberu vhodnej silikónovej koncovky podľa priemeru zvukovodu, netesniaca koncovka by mohla pôsobiť spätnú väzbu.

 Technické údaje

Označenie prístroja

ZDC-901D

Napájanie

1,4 V s prijatelnou odchýlkou +5 % a -10 %

Prevádzkové podmienky

5 °C až 40 °C, relatívna vlhkosť : ≤ 80 %,
tlak vzduchu: 86 kPa až 106 kPa

Maximálna SSPL (OSPL90)

≤ 118 +3 dB

Vysokofrekvenčný priemer (OSPL 90)

110 ± 4 dB

Plný akustický zisk (1600 Hz)

30 ± 5 dB

Úroveň vstupného šumu

≤ 28 dB

Celkové harmonické zkreslenie

≤ 10 %

Frekvenčný rozsah

200 - 4000 Hz

 

Prečo digitálne zosilenie?

Pri použití technológie digitálneho spracovania a zosilnenia zvuku dosiahneme skutočne fantastického zosilnenie pôvodného signálu až na tridsaťnásobnú úroveň, bez nežiaducích modulácií alebo skreslenia. Vďaka skutočne širokému frekvenčnému rozsahu získame zvuk v celom pásme počúvania, čo je optimálna nielen pre hovorené slovo, ale aj pre poslúchanie hudby a sledovanie filmov. Digitálne MINI naslúchadlo do ucha ZDC-901D je preto vhodné pre osoby všetkých vekových kategórií a s akýmkoľvek druhom sluchového postižení. Veľkou výhodou je aj minimálny odber prúdu, batérie preto vydržia veľmi dlho. Pokiaľ nie je prístroj používaný, je pochopiteľne vhodné ho vypnúť, čím možno dobu výdrže batérií ešte výrazne predĺžiť. Energia v týchto výkonných batériách vzniká pri chemickej reakcii zinku so vzduchom.

 Kto nemôže prístroj používať

Naslúchací prístroj ZDC-901D nie nehodí pre osoby s akútnym zápalom stredného ucha, s ochorením bubienka ani pre pacientov, trpiacich pri chronickými a infekčnými chorobami sluchových ciest. Nie je vhodný ani pre pacientov s úplnou stratou sluchu a pre tých, ktorým by používanie prístroja mohlo privodiť zhoršenie sluchu. Prístroj je možné používať aj pri športových aktivitách, avšak napríklad pri plávaní je vždy potrebné ho sňať, rovnako ako pri návšteve sauny alebo hustom lejaku. Naslúchadlo neukladáme v mieste so silným magnetickým poľom, mohlo by dôjsť k zníženiu jeho citlivosti.

 Záverečné zhrnutie

Jedná sa o moderný, vysoko výkonný a spoľahlivý prístroj, ktorý nevyžaduje nijako náročnú údržbu, postačí dodržiavanie hygienických návykov a občasná výmena batérie. Naslúchadlo je dodávané v továrenskom nastavení, ak je potreba úroveň zosilnenia zvýšiť alebo naopak znížiť, ľahko to vykonáme pomôcť mikro-skrutkovača. Príliš vysoká úroveň zosilnenia môže pôsobiť nepríjemné alebo bolestivé pocity. Na používanie prístroja si musíme postupne navykať, to môže trvať až 2 - 3 mesiace, potom sa stane naším nerozlučným a nepostrádateľným spoločníkom.

Hodnotenie zákazníkov

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý kto pridá hodnotenie
Frekvenční rozsah: 200 - 6000 Hz
Rozměry: 12 x 18 x 8 mm
Hmotnost: 3 g
Max. saturace výstupu: 106 dB
Akustický zisk: 30 dB
Napájení: Baterie A10

Najväčší výber

Pre mierne aj silnejšie nedoslýchavých

Zaisťujeme servis

Zariadime záručnú i pozáručnú opravu

Všetko skladom

Odosielame ihneď po objednaní

Nákupné poradenstvo

Pomôžeme vám s výberom, stačí zavolať